Intrygujący i trzymający w napięciu thriller

Mocny thriller to zawsze idealny pomysł na to, żeby sprawić sobie całą gamę różnych emocji i wrażeń. Jeśli uwielbia się tego typu gatunek literacki, to jest powieść, po którą warto sięgnąć. “Projekt Riese” nie pozwala na obojętność, zapewniając niezłą jazdę do samego końca!

Wyprawa do miejsca pełnego tajemnic

Przeszłe wydarzenia potrafią okazać się doskonałymi źródłami inspiracji. Można dzięki temu stworzyć coś intrygującego, jeśli skorzysta się z twórczych zasobów wyobraźni. Tak stało się w przypadku tej książki. Połączenie rzeczywistości z fikcją wypadło lepiej niż dobrze. “Riese” to kryptonim niemieckiego projektu, którego cel polegał na stworzeniu wielkiego kompleksu bunkrów, budowli i korytarzy w Górach Sowich. Miało to miejsce podczas II wojny światowej, a prace nad nim trwające od 1943 roku nie zostały nigdy dokończone. Właśnie tam rozegrają się wydarzenia tej powieści.

Podziemne miasto jest w dzisiejszych czasach atrakcją turystyczną. Nic też dziwnego, zważywszy na swoją historię, że przyciąga wiele osób. Wśród nich jest piątka, która wybrała się właśnie na zwiedzanie. Niestety w trakcie ich przechadzki tunelami dochodzi do tragedii. Niespodziewane trzęsienie ziemi prowadzi do zawalenia się stropów i zablokowania im drogi ucieczki. Stało się też coś jeszcze. Wszystko na zewnątrz uległo zmianie i okazuje się, że pięcioro turystów trafia do zupełnie innych rzeczywistości. Każda z nich różni się diametralnie i wszystko jest tam inne niż to, co bohaterowie znali ze swojego świata. Muszą podjąć się trudnego zadania odnalezienia się w tym wszystkim i przetrwać.

Projekt Riese Mroza kupisz w Taniej Książce” idealnie łączy wiele różnych wątków

Powieść jest interesująca jeszcze pod innymi względami. Sporo jest w niej nawiązań do współczesności. Raczej nie ma sensu tego zdradzać. Warto to odkryć podczas czytania i przynajmniej nie raz się zaskoczyć. Powiązanie tego wszystkiego wyszło autorowi całkiem zgrabnie. Zresztą Remigiusz Mróz pisać potrafi wyśmienicie i do tego ma sporo interesujących pomysłów. Według mnie to bardzo dobra książka i cieszę się, że trafiła do mojej kolekcji.

Jeśli ktoś szuka niebanalnego thrillera, to “Projekt Riese” jest wartą uwagi propozycją. Mogę śmiało wymienić dużo plusów. Pomysł, postacie, wątki, miejsce, styl, fabuła i wzbudzenie zainteresowania to część z nich. Czyta się praktycznie bez momentów znużenia. Pojawia się chęć poznania dalszej części z każdą kolejną stroną. Zdecydowanie jest to pozycja godna uwagi. Zadowoli osoby znające twórczość pisarza, jak i te, które dopiero zaczynają to robić.