MENU

Niby nowa nazwa, niby wszystko gdzieś już widzieliście. Wydaje wam się, że skądś znacie te nicki. I macie rację, wszystko to już było, tylko że pod inną nazwą. Najpierw pracowaliśmy jako grupa Baroque Works, potem jednak BW się rozpadło - może to złe określenie... zmieniło stronę i nazwę na Akuma no Scans. Wydaliśmy parę... właściwie to sporo chapterów pod tą nazwą. Lecz wszystko, co dobre, musi się skończyć. Władza totalitarna jednak nie sprawdza się w takich grupach. Postanowiliśmy to zmienić: zostawiliśmy naszego "Stalina" i odeszliśmy. W ten oto sposób powstała Varia! Jesteśmy starą, rekrutującą, doświadczoną grupą. Mamy na swoim koncie dużo chapterów, ale pod różnymi nazwami. Teraz oto wydajemy je pod nazwą Varia Scans (już tak zostanie). Więc kibicujcie nam i wielbcie nas za to, co robimy! A tak serio... wspomagajcie nas w naszej pracy poprzez pisanie komentarzy.

I to mógłby być koniec tego, co z nami związane, ale jako że teraz pracujemy jako nowa grupa o pozytywnym ustosunkowaniu do innych, nadszedł czas kolejny zmian.

Było to dzień 20 lipca 2011 roku, kiedy po zawartej współpracy został zaakceptowany i wprowadzony w życie projekt. Fuzja! Ale nie byle jaka fuzja, nazwa ta sama, ale skład powiększony. Zasoby mangi także. Nasza wspaniała grupa połączyła się z jakże (równie) wspaniałą drużyną o nazwie Awesome Scans. Dzięki temu nasze grono tłumaczy, edytorów oraz korektorów powiększyło się. Pod wspólnym szyldem Varia Scans możecie teraz czytać o wiele więcej mang!

I tak Varia funkcjonowała przez 2 lata, aż w 2013 roku nadszedł kryzys. Szef - Gibek77 - dał się wciągnąć w wir codzienności i grupa powoli zaczęła podupadać, pozbawiona silnej ręki, adminów i chętnych do zapanowania nad ogólnym bałaganem. Na pomoc przybył nam dzielny Aiito. Pracował za pięciu! Jednak w lutym 2014 roku przekazał uprawnienia administratora lemonediscream, skazując ją na pastwę jej własnych ambicji i nieopanowanego apetytu na nowe tytuły. W marcu 2015 lemon udała się na urlop, lecz zabrakło chętnego, aby ją zastąpić. Jednak po pewnym czasie dwójka dzielnych Variatów - Marian1331 i Shirin Shenn (wraz z pomocą kilku innych członków) wzięli sprawy w swoje ręce i tak grupa funkcjonuje aż do teraz pod dowództwem Mariana. Wraz z końcem roku 2015 Marian odeszedł z grupy, a dowództwo nad Varią przejęła kara.